Nasi trenerzy

Grażyna Kącka
Grażyna Kącka
Psychoterapeutka, pedagog i biotechnolog. Absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego – Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Jestem Master Trenerem w ramach szkoleń ART- Treningu Zastępowania Agresji.
Od wielu lat prowadzę szkolenia, terapię indywidualną i grupową, również w ramach projektów unijnych i rozwojowych, które koordynowałam.

Z przyjemnością tworzę zespół trenerów, bo jestem pewna, że warto radzić sobie lepiej. Przygotowane przez nas szkolenia mają pełnić właśnie taką funkcję, uczyć radzić sobie lepiej.
Ale mają również nauczyć każdego z nas chronić siebie. Wtedy, kiedy nic się nie chce, trzeba umieć konstruktywnie odreagować i odpoczywać. Również wówczas, gdy czujemy się dobrze, trzeba o siebie zadbać. Aby ten czas mógł trwać.

Interesujące fakty

 • Ulubiony czas - to ten spędzony   z przyjaciółmi. Zaraz potem satysfakcjonująca praca :)
 • Najważniejsza część szkoleń- praktyka! Na moich warsztatach to ten czas od pierwszej minuty do ostatniej.
 • Nie pozostaje nic innego jak przejść do formularza rekrutacyjnego. Nie ma na co czekać. Do zobaczenia! 
Natalia Augustynowicz
Natalia Augustynowicz
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na Podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Dlaczego dołączyłam do zespołu Med-Biznes? Odpowiedź wydaje się niezwykle prosta- bo stawiam na rozwój. Wzbogacając swoje kompetencje medyczne o różnorodne umiejętności interpersonalne kładziesz nacisk na profesjonalizm swojej pracy. Rozwijając się w tym obszarze, pamiętaj, że zarówno dbasz o siebie, jak i o swojego potencjalnego klienta czy pacjenta. Zdobyte umiejętności pomogą ci poradzić sobie w momentach trudnych i stresowych, nauczą Cię też zachowywać zdrowy dystans do pracy. Jednocześnie, w kontakcie z innymi ludźmi, nabierzesz pewności siebie, komunikacja z nimi będzie łatwiejsza, a w sytuacjach konfliktowych będziesz potrafił dostrzec konstruktywne rozwiązanie.
Warsztaty umiejętności interpersonalnych oferowane przez Med-Biznes owocować będą nie tylko na Twoim polu zawodowym, ale także w życiu prywatnym!

Interesujące fakty

 • Miłośniczka przemierzania Wrocławia rowerem
 • Praktyczne zmierzenie się z codziennymi wyzwaniami daje ogromną dawkę energii.
 • Bycie kierownikiem świetlicy środowiskowej to przede wszystkim duża satysfakcja z pracy z dziećmi i młodzieżą, a także z ich opiekunami i rodzicami.
Aleksandra Baca-Marzecka
Aleksandra Baca-Marzecka
Z wykształcenia psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam Szkołę Trenerów oraz Studium Psychoterapii Integratywnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Stałam się częścią zespołu, ponieważ pomimo tego, że rynek szkoleń obfituje w ofertę skierowaną do kadry medycznej, to trudno znaleźć okazję do rozwijania umiejętności psychospołecznych oraz doświadczania zdobywanej wiedzy w praktyce. Tego rodzaju warsztaty powinny być moim zdaniem punktem obowiązkowym w kształceniu kadry medycznej - osób, które na co dzień pracują z ludźmi i spotykając się z nimi, doświadczają bardzo różnych sytuacji. Skuteczne komunikowanie się, asertywność, radzenie sobie ze stresem czy konfliktami są częściami składowymi funkcjonowania wśród innych. Ich doskonalenie przynosi niebagatelne korzyści dla obu stron, zarówno w kontekście zawodowym, jak i w codziennym życiu.

Interesujące fakty

 • Pasjonatka gór, miłośniczka czekolady i wanilii.
 • Entuzjastka tematyki asertywności oraz komunikacji.
 • Jestem głęboko przekonana, że rozwój trwa przez całe życie - nigdy nie jest zatem za późno, by zacząć!
Patryk Długosz
Patryk Długosz
Socjolog, socjolog patologii. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego; Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień- Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Od wielu lat prowadzę terapię indywidualną i grupową, a także szkolenia i warsztaty terapeutyczne, rozwojowe i edukacyjne. Zajmuję się również interwencjami kryzysowymi i wsparciem w zakresie komunikacji i procesów interpersonalnych w małych- i mikrofirmach.

Praca w sektorze medycznym, to praca trudna, ale też najważniejsza, ponieważ chroni najważniejsze co posiadamy- zdrowie i życie. Jej znaczenie i waga powoduje, że na wykonujących ją spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jestem członkiem zespołu trenerskiego ponieważ wiem, że można nauczyć się pracować tak, aby mimo tej wielkiej odpowiedzialności nie wypalić się i nie pozwolić przygnieść; pracując skutecznie, budując dobre relacje, umiejąc odpoczywać, wiedząc gdzie przebiega granica życia zawodowego i prywatnego. 

Interesujące fakty

 • Pasjonat sportów walki i piłki nożnej, przede wszystkim nie z kanapy ale cały czas wyczynowo.
 • Najważniejsze- rodzina, przyjaźń, pasja.
 • Nasze szkolenia? - zadzwoń i potrenuj.
Natalia Pietkun
Natalia Pietkun
Absolwentka psychologii, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener Treningu Zastępowania Agresji. W dalszym ciągu rozwijam się w zakresie psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W czasie swojej pracy zawodowej byłam ordynatorem oddziału dziennego dla osób uzależnionych, przeprowadziłam szkolenia z zakresu asertywności, komunikacji, kreatywności, zarządzania zasobami ludzkimi. Prowadzę gabinet psychoterapeutyczny.

Zaangażowałam się w przygotowanie programu szkoleń skierowanych do medyków, ponieważ z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że ta grupa zawodowa zbyt często konfrontuje się z ludzką frustracją, a to frustruje. Opracowane przez nas szkolenia mogą pomóc w pomaganiu innym i w dodatku są świetną alternatywą dla poradników typu " Jak zdobyć..." albo "Krótki kurs...." albo "Dlaczego ludzie...?”. Chcemy, żebyś potrafił sobie zadawać sensowne pytania i wzbogacał swoje umiejętności. Tak po prostu.

Interesujące fakty

 • Najprzyjemniejszy obrazek - sobotni, dynamiczny spacer z czworonogiem:)
 • Najważniejsze na szkoleniach- Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia - bezcenne!
 • Na zachętę - WSPÓLNIE się bawiąc, wiele RAZEM się nauczymy.
Maria Wojtalik
Maria Wojtalik
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z miłości do Bałkanów ukończyłam filologię serbsko-chorwacką. Certyfikowany Project Manager, od 4 lat pracuję przy opracowywaniu i zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków unijnych. Idąc za potrzebą rozwoju umiejętności pracy z ludźmi, ukończyłam Polsko-Angielską Szkołę Trenerów.

Wchodzę w skład zespołu pomysłodawców tworzenia przestrzeni, w której grupa zawodowa medyków może podnosić kompetencje tak bardzo potrzebne w pracy z drugim człowiekiem, w spotkaniu z pacjentami, ich rodzinami, w dbaniu o siebie. Razem z Cecylią i Krzyśkiem zmierzyłam się z niejednym zawodowym doświadczeniem. Teraz wraz z nimi dbam odobrą organizację i wykorzystanie każdej chwili czasu, którą zdecydujesz się poświęcić na rozwój umiejętności w zaproponowanej przez Med-Biznes formie.

Interesujące fakty

 • Uwielbiam spotkania, góry i drobne radości. Zimą trudno mi się obejść bez gorącej czekolady.
 • W każdym z proponowanych szkoleń najważniejsze są części praktyczne i te należy wykorzystywać maksymalnie.
 • Warto zrobić wszystko, co ułatwi spotkanie z drugim człowiekiem w relacji zawodowej i co jednocześnie pozwoli zadbać o siebie i swoje otoczenie.
Cecylia Bieganowska
Cecylia Bieganowska
Fizjoterapeutka, Certyfikowany Project Manager i współtwórca Med-Biznes.
Na szkoleniach jestem trenerem wspomagającym Treningu Zastępowania Agresji (ART). Bywałam koordynatorem kampanii społecznych o zdrowiu i projektów unijnych we Wrocławiu. Jestem zdania, że czynnik ludzki decyduje w dużej mierze o tym, czy praca, którą wykonujemy na co dzień przynosi nam satysfakcję, czy też staje się udręką. 

Obracamy się wśród ludzi, pracujemy z nimi i dla nich - najwyższa pora pozyskać umiejętności, które sprawią, że codzienne relacje, w które wchodzimy będą zdrowe, pozytywne i nieobciążające. Uczestniczę w tworzeniu szkoleń interpersonalnych ponieważ wierzę, że pomogą w kształtowaniu codziennych relacji z innymi ludźmi w taki sposób, aby były pozytywne zarówno dla nas, jak i dla otoczenia. Bez wyniszczającego stresu, ze zdrowym dystansem, odpowiednią dawką asertywności i świadomości przeżywanych emocji.

Interesujące fakty

 • Wszelkie prace w ogrodzie są dla mnie absolutnie niezawodnym sposobem na relaks i zagospodarowanie każdej wolnej godziny.
 • Najważniejsze na szkoleniach- zajęcia praktyczne! U nas zapomnisz o robieniu notatek.
 • Podobno życie to 10% tego, co się nam przytrafia i 90% tego, jak na to reagujemy. Pomagamy sensownie ogarnąć to 90% :)
Krzysztof Bieganowski
Krzysztof Bieganowski
Z zawodu jestem fizjoterapeutą. Po wielu latach pracy w tym zawodzie w kraju i zagranicą, obserwacjach i przeprowadzonych rozmowach, zrodziła mi się w głowie pewna idea, w wyniku której powstał Med-Biznes. Idea przerodziła się w pasję, którą rozwijam wspólnie z Cecylią i Marysią.

Nie jestem w stanie wymienić, ile razy miałem do czynienia w swojej pracy z agresją pacjenta, lub jego rodziny, ile razy zastanawiałem się, czy to napewno jest zawód dla mnie, nie wiedziałem jak sobie poradzić z nieuleczalną chorobą i śmiercią swojego pacjenta. Nikt mi o tym nigdy nie powiedział.
Dlatego TAK, jestem ciekaw, czy pomysł na tego typu szkolenia i nasza ogromna praca, jaką włożyliśmy w jego rozwój, okaże się strzałem w dziesiątkę? Mam wrażenie, że zapotrzebowanie na tego typu umiejętności w sektorze medycznym było, jest i będzie ogromne. Czas wziąć byka za rogi ;)
 
Dodam tylko, że ukończyłem również studia podyplomowe "Menedżer Marketingu Internetowego" na WSH we Wrocławiu. Nabytą i skoncentrowaną do granic przyzwoitości wiedzę, staram się przekazywać w czasie kilku godzin, na szkoleniu "Wizerunek", gdzie jestem trenerem wspomagającym.

Interesujące fakty

 • Doceniam wolny czas. Jak już go mam - delektuję się nim.
 • Uwielbiam tworzyć nowe produkty, rozwijać swoje pasje, cieszyć się nimi.
 • Aktualnie badam wpływ wysiłku fizycznego na samopoczucie w ciągu dnia, w kontekście permanentnego zrzucania wagi ;)
Wypełnij poniższy formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować:
Imię
Nazwisko
Numer telefonu
E-mail
Wiadomość