Aktualności

20
października


Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję "Kompetencje Społeczne i Emocjonalne. Ścieżki do Tolerancji", którą jako część TodoConcept współorganizujemy z PREPSEC International- międzynarodową organizacją twórców i praktyków Programu Rozwoju Społecznego (Prepare Curriculum Program).
 
Konferencja we Wrocławiu to przede wszystkim olbrzymi zastrzyk praktycznej wiedzy dla tych, którzy każdego dnia pracują w zakresie rozwijania kompetencji społecznych i emocjonalnych, zarówno w sektorze edukacyjnym, jak i w firmach i organizacjach.

Aby zgłosić się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na tej stronie >
 
Koszt uczestnictwa: 400 zł
 
Wszystkie informacje o Konferencji znajdują się na stronie konferencji oraz stronie jednej z organizatorek Cecylii Bieganowskiej: http://bieganowska.com/

9
stycznia


Czym jest trening terapeutyczny?

To oferta dla osób dorosłych, przeżywających różnego rodzaju problemy emocjonalne (trudności związane z takimi emocjami jak złość, poczucie winy, rozżalenie, frustracja itp.), a może po prostu dylematy, koło których trudno przejść obojętnie. Grupa daje okazję do zbadania naszych relacji z innymi ludźmi.

Dla wielu osób doświadczenie wspólnoty w problemach, a nawet bólu i cierpieniu, jest ogromnym wsparciem, po pierwsze dlatego, że uświadamia nam, że nie jesteśmy sami, a po drugie, daje nadzieję, że skoro inni sobie radzą, to my też możemy.

Ogromną wartość terapeutyczną ma fakt, iż w każdej grupie terapeutycznej osoby nawzajem udzielają sobie znaczącej pomocy udzielając informacji zwrotnych, zapewniają sobie wsparcie i zrozumienie. Ze wzrostem poczucia bezpieczeństwa w grupie możliwe jest odreagowanie trudnych emocji. Dzielenie się z grupą silnymi i głębokimi przeżyciami i uzyskanie akceptacji, bardzo często jest początkiem oczekiwanej zmiany. To sprawia, że łatwiej wyrazić i badać samego siebie, wchodzić w głębsze relacje z innymi, próbować inaczej...

Do kogo jest skierowany?
Do każdego, kto ma potrzebę bardziej wglądowej pracy nad sobą, niż tylko praca warsztatowa na szkoleniu.

Jakich efektów można oczekiwać?
W grupie najłatwiej można zobaczyć, jak wielki mamy wpływ na to, jak traktują nas inni ludzie. To oznacza, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze relacje z innymi - nic nie dzieje się poza nami. Jeśli uda się nam, pomimo zmęczenia, smutku, rozgoryczenia, niepokoju, złości uznać tę prawdę - będziemy mogli tak zmodyfikować nasze relacje z innymi, aby mogły być źródłem satysfakcji.

Jakimi metodami będzie prowadzona praca?
To będzie rozmowa w bezpiecznych granicach, od czasu do czasu ćwiczenia strukturyzujące spotkania.  Wszystko odbywać się będzie w atmosferze wzajemnego szacunku i z czasem również zaufania.

Jak długo i z jaką częstotliwością będą się odbywały spotkania?
Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (czwartek) przez 3 miesiące.
12 spotkań, z których każde trwać będzie 3 godziny.
Każda osoba będzie musiała być indywidualnie zakwalifikowana do grupy. Odbędzie się to w czasie półgodzinnej rozmowy z terapeutą.
Istotna jest konsekwentna praca, dlatego warto zdecydować się na systematyczny udział w całym trzymiesięcznym cyklu.

Jaka będzie cena?
1200 zł od osoby za trzy miesiące (3 miesiące x 4 spotkania x 3 godziny= 36 godzin wspólnej pracy)

Rozpoczynamy w STYCZNIU 2014!

Jeśli nie odpowiedzieliśmy jeszcze na wszystkie Twoje pytania? - Zapraszamy do kontaktu!

tel.: 794 194 004
biuro@med-biznes.plWypełnij poniższy formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować:
Imię
Nazwisko
Numer telefonu
E-mail
Wiadomość